Výrobcovia a díleri drog vs. konzumenti

Autor: Robert Klír | 2.3.2012 o 9:53 | Karma článku: 12,76 | Prečítané:  1109x

Cinky, ako ho familiárne volajú nie len kolegovia, patrí k nezabudnuteľným hercom hlavne kvôli svojmu nezameniteľnému hlasu v dabingu.  O to viac ma mrzí, že asi nebudem jeho hlas počuť dlhšiu dobu. Včera som totiž, tak ako aj mnohí iní, zaregistroval informáciu o tom, že herec Dušan Cinkota bol opätovne odsúdený za drogovú trestnú činnosť. To že bol odsúdený ma zaskočilo, lebo som si myslel, že už je ako sa hovorí za vodou, ale nebolo to až také zarážajúce ako to, čo sa ďalej dialo okolo celej kauzy. Súd by podľa všetkých pravidiel zdravého rozumu nemal brať do úvahy to, že ide o slovensky známu osobu na jednej strane a neznámeho výrobcu drog na druhej strane. Mal by brať do úvahy to, že boli súdení výrobca a díler drog v jednej osobe a konzument drog.

Poburujúce je, že práve výrobca a díler drog v jednej osobe dostal trest 5 rokov, pričom za tento obzvlášť závažný zločin hrozí zo zákona trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Jeho odberateľ a konzument v jednej osobe (Cinkota) dostal však ako recidivista trest skoro dvojnásobný, 8 rokov.

To či Cinkota spolupracoval, alebo nespolupracoval na celom prípade s políciou teraz vôbec nehrá žiadnu úlohu. Dôležité je to kto bol ako odsúdený.

Výrobcovi a dílerovi na zníženie trestu stačilo to, že sa k celému činu priznal a oľutoval ho. Záhadné je aj to, že tejto istej osobe bol krátko predtým zrušený predchádzajúci trest, a to umožnilo pozerať na neho ako na človeka, ktorý je súdený za drogovú trestnú činnosť len prvý krát.

Čo to znamená? Po pár mesiacoch si môže požiadať o predčasné prepustenie a pustia ho na slobodu za dobré správanie. To, že jeho konzument ostane v base na plnú dobu, pretože v jeho prípade ide o recidívu mu isto vôbec nevadí. Prečo by aj, veď on bude voľný a môže sa venovať tomu čo ho baví a živí. Variť a predávať „perník“. Veď Cinky mu je a bude ukradnutý, lebo konzumentov je vonku veľa a on ho navyše chcel aj „nabonzovať“, tak nech zhnije v base.

 

Je toto normálne? Asi nie, ale na Slovensku už je to raz tak.

 

Kto je pre spoločnosť nebezpečnejší, výrobca a díler drog alebo ten kto ich konzumuje?

 

Osobne si myslím si, že ani jeden ani druhý to nemajú v hlave v poriadku, ale zdravý rozum mi hovorí, že ten prvý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?