Nie je meter ako meter alebo O čo ide pán prezident?

Autor: Robert Klír | 23.2.2012 o 8:56 | (upravené 23.2.2012 o 9:12) Karma článku: 7,07 | Prečítané:  1097x

Na úvod chcem len objasniť fakty, a to že nie som sympatizantom ani pána Mikloša, ani pána Galka a vôbec s nikým, s kým sú títo páni v spolkoch. Práve naopak, sú mi všetci vrcholne nesympatickí a myslím si osobne o nich veci, ktoré nie sú publikovateľné. Na druhú stranu zdôrazňujem, že ako občan mám v úcte úrad prezidenta, a to bez toho kto momentálne v tomto úrade je, pretože hlava štátu by mala byť nedotknuteľná. Včera večer som však skoro skolaboval a upadol do mdlôb, keď som sledoval udalosti v našej krajine.

Prečo? Objasním to hneď, ale skúsim sa najprv pripomenúť podobnú udalosť, nie staršiu ako pár týždňov.

V prípade keď išlo o politické zlyhanie na poli bezpečnosti, tak pán prezident v priebehu niekoľkých hodín bez váhania odvolal pána Galka. Urobil tak napriek tomu, že všetko bolo v súlade so zákonom, ale skrátka pán Galko šliapol niekomu na otlak.

 

Pán Mikloš tiež politicky zlyhal a súčasne tým zase ožobráčil občanov tejto krajiny o nemalé peniaze. Áno, hovorím o tom, že rezort financií zlyhal na poli správy daní, na základe čoho ľudia prichádzajú o zálohy v súvislosti s hypotékami.

 

Pán Gašparovič ako vrcholný predstaviteľ krajiny mal rozhodnúť a odvolať tohto defraudanta, ale neurobil tak s argumentom, že ide o dočasnú vládu a je tesne pred voľbami. To ma privádza k otázkam, ktoré isto trápia nie len mňa.

 

Prečo pán prezident nezaváhal pri odvolaní pána Galka, ale v prípade pána Mikloša postupoval inak? Veď aj vtedy, aj teraz išlo o tú istú dočasnú vládu.

 

Zabudol už pán Gašparovič ako presne ten istý, neschopný, alebo radšej všetkého schopný, arogantný a obmedzený pán Mikloš pred piatimi rokmi hrubým spôsobom urážal pána Gašparoviča ako prezidenta, ale aj ako osobu? Alebo je za tým niečo iné o čom mi ani netušíme?

 

  aj pán prezident niečo na rováši a obáva sa, že by Mikloš na neho niečo bonzol? Alebo stráca ako politik dych a silu?

 

Odpovede by určite zaujímali nie len mňa, ale aj občanov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?