Lidé bděte..... alebo Už by hádam aj stačilo!!!

Autor: Robert Klír | 25.11.2011 o 12:01 | Karma článku: 7,30 | Prečítané:  1303x

V posledných rokoch sa u nás vo veľkej miere rozmohol jeden nešvár, ktorý sa sem importoval odniekiaľ z pekla. Vždy keď ide o niečo dôležité vytiahne , akože náhodou, niekto z politických „špičiek“ niečo špinavé na toho druhého. Prečo? Lebo, a to nie len, ľudská nátura je už raz taká, že ak budem niekoho na niečo zámerne upozorňovať, odlákam tým jeho pozornosť tam kam chcem ja a prinútim ho prehliadať pre neho dôležité fakty. Svoju chybu si tento potom možno aj uvedomí, ale už je často neskoro a vo väčšine prípadov už niet cesty späť.

Pripomína mi to príbeh, ktorý možno zažili mnohí rodičia keď chceli ostrihať svojmu batoliatku nechtíky na jeho maličkých prstíkoch. Vedy bolo najúčinnejším spôsobom zaujať ho nejakou peknou hračkou alebo niečím iným. Kým sa jeden rodič venoval zabávaniu svojej ratolesti, ten druhý urobil čo bolo treba a bez plaču a kriku. Prečo to tak bolo? Lebo dieťa bolo zaujaté niečím iným čo ho zaujímalo viac a nevšimlo si, že sa okolo neho deje niečo iné.

V reálnom svete sme mi tie deti a rodičov predstavujú naši „skvelí“ politici, ktorí zámerne vyťahujú na seba v rámci už predvolebného boja rôzne špinavosti. My obyčajní ľudkovia sa nimi potom intenzívne zaoberáme, lebo je toho v každých novinách viac ako je zdravé a pritom si neuvedomuje, že je nami zámerne a účelovo manipulované.

To už naozaj sme taký hlúpy a neuvedomujeme si fakty, ktoré sú pre nás až bytostne dôležité?

1.      Uvedomuje si vôbec niekto to, že je potrebné schváliť štátny rozpočet, o ktorom sa akosi prestalo verejne hovoriť?

Čo asi robia naši politici teraz? Pomaličky a v tichosti sa dohadujú kto koľko peňazí dostane z toho čo sme sa my občania tejto krajiny vyskladali na odvodoch a daniach.

2.      Prestalo sa hovoriť o tom, že mnohé výrobné závody, ktoré vlastnia zahraničné konzorciá chcú opustiť túto krajinu, pretože im pomaličky končia skvelé daňové úľavy?

Čo asi robia naši politici teraz? Pomaličky a v tichosti sa dohadujú, ktorá strana či hnutie bude mať pod patronátom ten ktorý podnik, kto z ich príbuzných bude v správnej rade a kto dostane za to všetko nie malú províziu.

3.      ....už nebudem pokračovať v uvádzaní príkladov,  lebo by som tu sedel až do rána........

 

Videl niekto v posledných dňoch Vojtecha Bugára, Mikuláša Dzurindu, Róberta Fica, Jána Figeľa, Jána Slotu, či inú vedúcu osobnosť ktorejkoľvek parlamentnej politickej strany či hnutia, aby sa verejne a otvorene vyjadril k aktuálnej politickej situácii v tejto krajine?

Okrem Richarda Sulíka, ktorému tečie do jeho liberálnych topánok som aspoň ja osobne nevidel ani jedného a vôbec si nemyslím, že majú až tak veľmi veľa povinností s prípravou kandidátskych listín pre voľby.

Čím sa asi zaoberajú?          Čo zase na nás chystajú?

 

Bojím sa že nič dobré.

 

Možno, a ja dúfam že sa mýlim, chystajú na nás divadielko typu parlamentnej frašky: Matovič - Kaliňák. Pamätáte sa, ako sa vtedy nami zvolený zástupcovia navzájom urážali a jeden druhého vyzval na „férovku“, no len čo zmizli z dohľadu ostatných stratil jeden z nich odvahu a prepol jeden na inú tému a chcel si zrazu potykať?  

 

Za záver mi neostáva mi nič iné, len použiť vetu, ktorú údajne povedal jeden nemenovaný český novinár:

Lidé Bděte…..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?