Kauza odpočúvanie – porušenie zákona či hon na čarodejnice?

Autor: Robert Klír | 24.11.2011 o 11:12 | (upravené 24.11.2011 o 11:23) Karma článku: 13,19 | Prečítané:  1307x

Už ma unavuje stále počúvať to kto čo porušil a kto je za čo zodpovedný v kauze odpočúvanie, ale málokto si uvedomuje širšie súvislosti.

To že sa prevalila kauza odpočúvanie je nepríjemné a nežiaduce, lebo je to odborné zlyhanie a došlo k rozkrytiu činnosti našej vlastnej spravodajskej služby. Keď sa také niečo podarilo novinárom, neviem si predstaviť čo dokážu vysoko organizované spravodajské, ale aj zločinecké organizácie, ktoré sa pohybujú v našej krásnej vlasti.

Monitorovanie a sledovanie vytypovaných osôb je predsa v každej krajine bežná záležitosť a nezáleží vôbec na tom či sú pri moci komunisti, kapitalisti, feudáli, či je krajina demokratická, autoritatívna alebo akákoľvek iná. Vždy to tak bolo a bude. Spravodajská činnosť je dôležitá pre ochranu každého štátneho zriadenia a bezpečnosť každej krajiny a tým aj bezpečnosť nás všetkých.

 

To že boli v tomto prípade monitorovaní a následne aj odpočúvaní novinári? No a čo. Medzi nimi nemôžu byť nespoľahlivé osoby? To že boli odpočúvaní práve oni je vecou ich vlastného svedomia, pretože asi dali na niečo také dôvody. Inak by sudca nedal niečo také súhlas.

Keby to boli baníci, učitelia, vojaci, policajti alebo babky na ulici bolo by všetko v poriadku, ale keď je to nedajbože novinár, politik, či príslušník národnostnej či etnickej skupiny, tak je z toho dobre že nie  medzinárodný škandál?

 

Čo sa týka monitorovania vysokých štátnych funkcionárov alebo politikov, tak osobne si myslím že títo by mali byť monitorovaní automaticky z titulu funkcie. Minimálne by mali byť monitorované hovory, ktoré takýto funkcionári prijímajú a pre tento názor mám niekoľko dôvodov:

  • 1. Všetci vysokí štátni funkcionári aj politici bez rozdielu politického trička by sa mali správať tak, aby nebolo možné na nich vytiahnuť čokoľvek diskreditujúce zich pracovného alebo súkromného života. Samozrejme každý znás občas urobí chybu apráve vtakomto prípade by sa spravodajské služby mali postarať oto, aby diskrétne informácie zostali vúzadí aneovplyvnili dôveryhodnosť chránenej osoby. Ako sa to všetko dá urobiť? Určite ste mnohí videli prihlúple americké filmy, kde sa veľmi často objavuje fakt, že takého osoby sú permanentne monitorované ochrankou aprípadne sú potom vybraným okruhom osôb taktne upozorňované na vzniknuté chyby.
  • 2. Pokiaľ ide ocitlivé pracovné záležitosti týkajúce sa riadenia asprávy štátu, tak na niečo také sú predsa rôzne iné spôsoby ochrany, aby nebolo možné odpočúvať obsah hovoru. Nejde len oochranu pred vlastnými spravodajskými agentúrami aslužbami, ale vprvom rade by mal byť obsah rozhovoru chránený pred agentmi cudzích mocností. Na to sa predsa používajú chránené šifrované akódované linky.
  • 3. Pri vysokých štátnych funkcionároch, ale aj politikoch, ktorí žijú slušne asprávajú sa tak ako by mali predsa nejde vôbec ohľadanie možnosti ich diskreditácie. Vprvom rade ide ozaisťovanie ich vlastnej ochrany pred rôznymi inými domácimi, ale aj cudzími elementmi. Chcel by som vidieť reakciu niekoho zpolitických špičiek Slovenskej republiky, keby sa nemonitorovali hovory, ktoré mu prichádzajú zverejne dostupných prostriedkov adošlo by kjeho obťažovaniu či nedaj bože vyhrážaniu nejakým cudzím elementom.

 

Ľudia preboha už sa zobuďme. Jediná chyba ktorá sa v tejto celej kauze stala je to, že sa o tom dozvedel nie len sledovaný objekt, ale aj to, že sa to všetko umelo rozmazáva a je vysoká pravdepodobnosť, že sa tým zakrýva niečo iné, čo by sa dotklo našich politických „špičiek".

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?