Galkostory alebo „Riško drž si balónik....“

Autor: Robert Klír | 23.11.2011 o 13:29 | (upravené 23.11.2011 o 21:20) Karma článku: 3,93 | Prečítané:  508x

Včera som vo svojom blogu napísal, že pána Galka nemám rád a na tomto sa nič nemení, len mi nedá nevyjadriť sa k tomu čo, a hlavne ako sa deje na našej politickej scéne po prevalení tohto zlyhania.

Na základe všetkých nových správ som si utvrdil presvedčenie, že odvolanie pána Galka z pozície ministra je v absolútnom poriadku, pretože bol politicky zodpovedný za prácu svojich podriadených. Ich pričinením totiž došlo k úniku citlivých informácií z prostredia, kde mali byť v bezpečí a to je zle.

Všetko sa však dialo na základe povolenia sudcu, takže na odpočúvanie pána Gučíka aj pani redaktorky denníka Pravda bolo právne v poriadku. Som však rozhorčený zo skutočností, že na návrh predsedníčky vlády (pozrite si video, čas 02:05) má pani Žitňanská ako ministerka spravodlivosti a jej pätolizači skúmať oprávnenosť rozhodnutia sudcu, ktorý vydal povolenie na odpočúvanie.

Nebude to účelové zasahovanie do nezávislosti súdov? Alebo sa mýlim?

Logicky mysliaci človek si odpovie sám a určite nebude mať veľmi odlišný názor od toho môjho. Ak sa niečo také udeje, mal by prezident republiky, ako vyštudovaný právnik s mnohoročnou praxou, okamžite odvolať ministerku spravodlivosti.

Pri objektoch, ktoré boli dopočúvané ma zarazili dva fakty. Prvým je informácia o tom, že pani redaktorka Vavrová z denníka Pravda bola ako osoba predmetom záujmu vojenského obranného spravodajstva už v roku 2007, takže asi niečo za ušami má. Ďalším je skutočnosť, že pán Gučík mal odvahu nahrať si rozhovor s predstaviteľom vlády na záznamník. Nič nezvyčajné a legálne, ale iba v prípade ak by na to pána Galka aj upozornil. Z prehrávky rozhovoru, ktorý bol zverejnený v médiách totiž vyplýva, že tak neurobil, preto porušil zákon. A on má drzosť podať trestné oznámenia?

Na margo celej kauzy ešte malá rekapitulácia. Máme v čerstvej pamäti, keď k technicky identickému skutku prišlo v policajnom zbore. Mám na mysli únik tzv. mafiánskych zoznamov. Nechcem sa zaoberať ich obsahom či pravdivosťou, len chcem poukázať na to, že aj v tomto prípade išlo o únik citlivých informácií z prostredia, kde mali byť v bezpečí. Čo sa vtedy stalo? Pracovníčka, ktorá ich „vyniesla“ bola odvolaná, ale podľa ostatných informácií je už späť v  službe.

Prečo nebol aj v tom to prípade odvolaný z funkcie jej nadriadený a policajný prezident, ktorí boli zodpovední za jej odborné riadenie?

Prečo je stále na svojej pozícii minister vnútra, ktorý nesie politickú zodpovednosť za veci čo sa stanú v jeho rezorte, a to predne tak ako pán Galko?

Na záver sa mi žiada napísať veľmi veľa vecí, ale boli by to špekulácie a hypotézy. Niekomu však tento vývoj hrá do karát, veď sa blížia voľby. Komu a ako, urobte si záver sami......

Na záver si však nedokážem odpustiť vetu, ktorá ma pobúrila pri pohľade na povolebné pitky, a to: „Riško drž si balónik.....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?